En Yüksen İyileşme Seviyesine Ulaşıldı!

Dünyayı etkisi altına alan covid-19 etkisini hala hissettirmeye devam ederken Türkiye de son 24 saatte 4651 kişi daha hastaneden taburcu edildi. İyileşen hasta sayısında en yüksek rakama ulaşıldı. Son durumu sağlık bakanı Fahrettin Koca Sosyal medya üzerinden paylaştı.

Bir gün için de iyileşen en yüksek hasta sayısına ulaştık diyen Koca, 4651 kişinin daha virüsle mücadeleyi kazandığını müjdeledi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Türkiye’nin korona virüs tablosunu ‘Bu başarıyı riske atmayalım’ uyarısıyla twitter hesabın da paylaştı. Temassız sayısı ve temas ortamı azaldığı için ihtiyaç duyulan test sayısının da azaldığını vurguladı. Son 24 saatte 20.143 test yapılırken 2131 yeni vaka tespit edildi. Yani iyileşen hasta sayısı vaka sayısını geride bıraktı.

Kayıplar Var

95 kişi daha görünmez düşman nedeniyle hayatını kaybederken salgının başından bu yana toplam can kaybı 2900 e ulaştı. Yayılma hızını kontrol altına almayı başlamış durumdayız diyen Sağlık bakanı yoğun bakım ve entübe hasta sayısında ise düşüşün sürdüğünü söyledi. Kalabalık iftar sofralarından uzak durmaya çağıran koca paylaşımlarıyla uyarılarını da yine ardı ardına sıraladı.

Bir cevap yazın